Wybieram Wodę

Publiczna Szkoła Podstawowa w Starej Słupi dołączyła do programu edukacyjnego ,,Wybieram Wodę’’ którego celem jest edukacja w zakresie prawidłowego nawodnienia organizmu oraz promocja racjonalnego gospodarowania wodą i jej oszczędzanie.

Ogólnopolski program edukacyjny „Wybieram wodę” to wspólna inicjatywa Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii. Działania programu będą zwracać szczególną uwagę na to, jak ważną rolę w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizmu.

W działaniach  programu przygotowano konspekty lekcji, które zostaną wykorzystane przez nauczycieli jako pomoce w ramach zajęć z edukacji zdrowotnej przewidzianej w Podstawach Programowych Kształcenia Ogólnego dla Szkół Podstawowych.

Uczestnicy programu będą mieli ponadto szansę na wygranie nagród rzeczowych w konkursach, które wkrótce zostaną ogłoszone w ramach akcji "Wybieram wodę".

Więcej informacji o programie pod adresem: http://www.wybieramwode.pl/menu/o-programie