Szkoła Podstawowa w Starej Słupi ponownie w programie Erasmus+

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Starej Słupi zmierzą się z kolejnym wyzwaniem, realizacją międzynarodowego projektu Erasmus+ „Explore, Create and Know”. Wspólnie napisany projekt ze szkołami partnerskimi z Turcji, Francji, Grecji, Litwy oraz Portugalii ma na celu zainspirować uczniów osiągnięciami poprzednich pokoleń. Chcemy, aby młodzi ludzie doceniali i szanowali własne tradycje i zwyczaje wpisane w życie każdej społeczności oraz poznawali dziedzictwo kulturowe regionów partnerskich. Pragniemy wzbogacić wiedzę i świadomość uczniów różnorodnością kultur europejskich oraz zrozumienia jej wartości.

Pielęgnując nasze dziedzictwo kulturowe, możemy odkryć naszą różnorodność i podjąć międzykulturowy dialog na temat tego, co nas łączy. Czy istnieje lepszy sposób na wzbogacenie naszego życia niż zaangażowanie się w coś, co jest tak ważne dla naszej tożsamości? https://europa.eu/cultural-heritage/about_pl

W ramach realizacji projektu Erasmus+ Szkoła Podstawowa w Starej Słupi otrzyma dofinansowanie w kwocie 25 024,00 EUR na realizację projektu „Explore, Create and Know” w latach 2019-2021. W realizację projektu zaangażowanych jest sześć szkół europejskich. Uczniowie i nauczyciele SP w Starej Słupi odwiedzą szkołę partnerską we Francji, Turcji, Litwie, oraz Grecji.

Realizacja projektu będzie wyzwaniem dla naszej małej społeczności szkolnej, ponieważ już w maju 2020r. będziemy gościli delegacje  z krajów partnerskich, opracujemy program pobytu i zapewnimy im rodzinną atmosferę prezentując zwyczaje i tradycje regionu świętokrzyskiego. Nasze doświadczenie w realizacji projektu, będzie na pewno pomocne w organizacji wizyty i przyczyni się do realizacji założeń projektu.