Z zabawy nauka. Wykorzystanie nowoczesnych technologii na zajęciach matematyczno-przyrodniczych oraz językowych 2016/2018

Realizacja projektu w Publicznej Szkole Podstawowej w Starej Słupi w ramach konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju oświaty w Starej Słupi- „Szklany Dom” złożyło wniosek o dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, poddziałania 08.03.02 „Wsparcie kształcenia podstawowego w zakresie kompetencji kluczowych”.

Projekt „Z zabawy nauka. Wykorzystanie nowoczesnych technologii na zajęciach matematyczno-przyrodniczych oraz językowych” uzyskał dofinansowanie w kwocie 104 442,50 zł. Całkowita wartość projektu to 136 887,50 zł.

Jest on skierowany do uczniów klas I – VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Starej Słupi.

Cel główny projektu to podniesienie poziomu kompetencji kluczowych matematyczno-przyrodniczych i porozumiewania się w języku obcym z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych u uczniów w Publicznej Szkole Podstawowej w Starej Słupi poprzez wdrożenie zajęć pozalekcyjnych i doposażenie pracowni przedmiotowych.

Projekt zakłada podniesienie kompetencji kluczowych uczniów, na w tym etapie edukacji, w odniesieniu do zapotrzebowania rynku pracy.

Będzie on realizowany od 01.09.2016 do 31.08.2018 r.

W ramach projektu prowadzone będą przez nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej w Starej Słupi następujące zajęcia:

- matematyczno-przyrodnicze dla 2 grup uczniów klas I-III,
- matematyczno-przyrodnicze dla 2 grup uczniów klas IV-VI,
- z języka angielskiego dla 2 grup uczniów klas I-III,
- z języka angielskiego dla 2 grup uczniów klas IV-VI.

Celem uatrakcyjnienia w/w zajęć zostaną zakupione pomoce dydaktyczne i programy multimedialne na kwotę 27 000,00 zł.