14 października - Dzień Edukacji Narodowej

Wiedza jest drugim słońcem dla ludzi”.

Platon

Dzień Edukacji Narodowej wpisał się już na stałe w kalendarz roku szkolnego naszej szkoły, tak więc 13 października 2011 roku odbyła się uroczystość upamiętniająca ten dzień. W tym roku akademię przygotowała klasa V wraz z panią Anną Majzel. Głównymi adresatami uroczystości byli nauczyciele pracujący, nauczyciele emeryci oraz pracownicy obsługi.

Uczniowie deklamowali wiersze, w których dziękowali nauczycielom za ich codzienny trud wkładany w przekazywanie wiedzy, wypowiadali wdzięczność za uśmiech i serdeczne słowa.

Następnie dla wszystkich zatańczyła i zaśpiewała grupa „Satin” przygotowana przez panią Danutę Król. Pokaz swoich możliwości tanecznych zaprezentowali również chłopcy oraz dziewczynki z klasy V.  Na zakończenie wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły uczniowie zaśpiewali sto lat i wręczyli kwiaty.

Również 13 października odbyła się Akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach. Wójt gminy Wiesław Gałka podziękował nauczycielom za trud i wręczył dyplomy. Uroczystość uświetniły programy artystyczne przygotowane przez zespoły szkolne i Koła Gospodyń Wiejskich.  Na tym spotkaniu zaprezentowali się również nasi uczniowie z zespołu wokalno-tanecznego „Satin”.

Podczas uroczystości wójt Wiesław Gałka przypomniał, że Dzień Komisji Edukacji Narodowej jest świętem oświaty i przekazał pisemne podziękowania i życzenia dyrektorom szkół oraz  nauczycielom. Na scenę wychodzili po odbiór dyplomów kolejno dyrektorzy z nauczycielami: Zbigniew Kędzierski ze Szkoły Podstawowej w Jeleniowie, Jolanta Pustuła z SP w Mirocicach, Zdzisław Dudzic z SP w Jeziorku, Teresa Woźniak z SP w Pokrzywiance, Andrzej Lauko z SP w Starej Słupi, Małgorzata Jakubczyk z Zespołu Szkół w Nowej Słupi, Alina Cieśla z Zespołu Szkół w Rudkach, Lidia Kopycka z Zespołu Szkół w Paprocicach.

Życzenia z tej okazji wszystkim pracownikom oświaty złożył również dyrektor GOK Piotr Sepioło.