Indywidualizacja Nauczania i Wychowania w kl. I-III w Gminie Nowa Słupia

Od 01.09.2011r. do 28.06.2013r. organizowane będą w naszej szkole zajęcia w ramach projektu systemowego pn. „Indywidualizacja nauczania i wychowania klas I-III w Gminie Nowa Słupia" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Piorytet IX Działanie 9.1 Poddziałanie 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych  uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych”.

Dzieci zakwalifikowane do udziału w projekcie będą miały prawo do udziału                                w następujących zajęciach:

·         zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy

·        zajęcia korekcyjne dla dzieci z wadami postawy

·        zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów wybitnie uzdolnionych ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno-przyrodniczych

Zaakceptowany budżet projektu wynosi 185 357,40 zł i przeznaczony jest na organizację zajęć oraz zakup pomocy dydaktycznych.

Celem głównym projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez indywidualizację procesu kształcenia dzieci kl. I-III w sześciu szkołach podstawowych funkcjonujących w Gminie Nowa Słupia.