Konkurs "Do szopy hej pasterze" 11 grudnia 2009r.

11 grudnia 2009 roku w Starostwie Powiatowym w  Kielcach zastał rozstrzygnięty konkurs „Do szopy hej pasterze".

Celem konkursu było: kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, pobudzenie inwencji twórczej dzieci, rozwijanie ich wrażliwości estetycznej oraz kształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej

z obrzędami Bożego Narodzenia.

Konkurs został przeprowadzony w 3 kategoriach:

1)  dzieci z klas 0 - III

2)   dzieci z klas IV - VI

3)  dzieci z klas gimnazjum

Na konkurs nadesłano 287 prac z całego regionu świętokrzyskiego. Były to małe, niektóre kilkucentymetrowe szopki, jak i prawie metrowe konstrukcje wykonane z: drewna, słomy, modeliny, gliny, papieru, makaronu, paluszków, zapałek, orzechów, dyni.

Ze Szkoły Podstawowej w Starej Słupi do konkursu zgłosiło się sześciu uczniów. Z klasy V: Dominika Dąbrowska, Klaudia Róg, Kamila Sala, z klasy VI: Mateusz Dziółko, Franciszek Kończak i Eliza Wróblewska. Opiekunem szkolnym konkursu była Anna Budzińska.

Uczniowie długo, z ogromnym zaangażowaniem i wielką pomysłowością pracowali nad swoimi szopkami.

W konkursie zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kielcach w kategorii dzieci z klas IV - VI szkół podstawowych

I miejsce zajęła Eliza Wróblewska, a wyróżnienie otrzymał Franciszek Kończak.