Uroczystość z okazji Dnia Ziemi

22 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Ziemi.

* Społeczność szkolna obejrzała inscenizację w wykonaniu uczniów klasy V pt. ,,Królewna Śmieszka i Ekoludki".

Dzieci przedstawiły konkretne działania na rzecz ochrony środowiska. Zachęcały do traktowania Ziemi z miłością i szacunkiem każdego dnia.

* Członkowie LOP wzięli udział w ogólnopolskiej kampani ,,Listy dla Ziemi".

Na ekologicznym papierze wykonanym z makulatury pisali listy do rodziców, dziadków, sąsiadów, znajomych oraz do koleżanek i kolegów.

Proponowali w nich działania proekologiczne po to, aby zachować piękno naszej planety.

Uczennica klasy IV Aleksandra Sepioło odczytała swój list dla Ziemi, skierowany do dzieci z naszej szkoły. Zachęcała w nim do mądrych zakupów ograniczających ilość odpadów oraz uzasadnionej segregacji śmieci.

* Na podsumowanie szkolnego konkursu wiedzy leśno - ekologicznej Pan Dyrektor Andrzej Lauko wręczył nagrody książkowe uczniom:

Ola Sepioło - III miejsce,

Mateusz Karpiński - II miejsce,