Dzień Babci i Dziadka oraz Seniora

Dnia 22 stycznia 2020 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz Dnia Seniora. Na tę okoliczność zaprosiliśmy babcie i dziadków uczniów naszej szkoły oraz seniorów ze Starej Słupi.

Zebranych gości przywitał dyrektor szkoły Andrzej Lauko mówiąc:

„Zebraliśmy się tutaj, by uczcić Wasze święto oraz podziękować Wam za troskę  i opiekę nad najmłodszym pokoleniem. Pokoleniem naszych wychowanków.

My nauczyciele staramy się im wpajać szacunek do wieku i doświadczenia życiowego, tłumacząc na czym polega dobro, miłość, rodzina i Wy nam w tym pomagacie.

Swoją czułością i cierpliwością do wnuków przekazujcie same najlepsze wartości.

To seniorzy są źródłem życiowej mądrości.

Już Cyceron mówił, że " Brzemię lat jest lżejsze dla tego, kto czuję się szanowany  i kochany przez młodych" Z okazji Waszego święta życzymy wam dużo zdrowia szczęścia  i pomyślności. „

No zaproszonych czekał poczęstunek oraz wspaniały program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem Moniki Kurpińskiej, Agaty Kargul, Aurelii Agatowskiej i Jolanty Gibały.

Zachwycała różnorodność prezentowanych form. Dzieci śpiewały piosenki recytowały wierszyki oraz kawały. Zgromadzonej publiczności przedstawienie bardzo przypadło do gustu.

Wszyscy zebrani z  dumą patrzyli na swoje wnuczęta. Podziwiali zdolności muzyczne, aktorskie i taneczne. Szkolną uroczystość upłynęła w bardzo miłej i podniosłej atmosferze.