Szkoła Podstawowa w Starej Słupi

Szkoła Podstawowa w Starej Słupi

26-006 Stara Słupia, Stara Słupia 78

Tel: 41 317-71-26

E-mail: spstaraslupia@wp.pl

  • Statystyki

    • Odwiedziny: 887902
    • Do końca roku: 246 dni
    • Do wakacji: 53 dni
  • Kalendarium

    Poniedziałek, 2024-04-29

    Imieniny: Hugona, Piotra

  • Kartka z kalendarza

Pokrywanie kosztów dożywiania dziecka w szkole.

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Słupi przypomina o możliwości zwrócenia się do tut. Ośrodka o pomoc w formie pokrycia kosztów dożywiania dziecka w szkole. Pokrywamy koszty w zakresie jednego dania gorącego. O tę formę pomocy mogą ubiegać rodzice dzieci uczęszczających do szkół na terenie naszej Gminy jak również poza nią.  Wnioski o tę formę pomocy przyjmowane są w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej ul. Staszica 18, 26-006 Nowa Słupia.

Przypominamy, że:

1) pomoc w formie dożywiania dzieci w przedszkolu i szkole, przysługuje rodzinom, w których dochód netto w rodzinie nie przekracza kwoty 792,00 zł na osobę przy jednoczesnym wystąpieniu powodów udzielenia pomocy społecznej wymienionych w art.7 ust.2–15 ustawy o pomocy społecznej
(m.in. bezrobocie, niepełnosprawność, długotrwała choroba). Do udzielania pomocy w zakresie dożywiania mają zastosowanie odpowiednio przepisy ustawy o pomocy społecznej dotyczące udzielania świadczeń z pomocy społecznej.

2) w przypadku ubiegania się o pomoc w formie dożywiania dzieci w szkole, należy w złożyć w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Słupi wniosek w którym ujęte winny być dzieci wraz z podaniem klasy oraz nazwy i adresu  szkoły do której będą uczęszczać.

Do wniosku o udzielenie pomocy w zakresie dożywiania należy dołączyć:

  • dokumenty potwierdzające wysokość dochodów netto wszystkich członków rodziny (zaświadczenie od pracodawcy, odcinek renty/emerytury, oświadczenie o wysokości otrzymywanych alimentów, świadczeń rodzinnych, dodatku mieszkaniowego oraz inne uzyskane dochody), za miesiąc poprzedzający miesiąc złożenia wniosku (np. wniosek złożony w styczniu dochody za miesiąc grudzień, wniosek złożony w lutym dochody za miesiąc styczeń itd.)
  • oświadczenie o powierzchni posiadanego gospodarstwa rolnego w hektarach przeliczeniowych,
  • aktualny dowód opłaty składki na ubezpieczenie społeczne w KRUS (za ostatni kwartał); dokument potwierdzający wypłatę chorobowego z KRUS lub ZUS,
  • w przypadku występowania w rodzinie długotrwałej choroby, aktualne zaświadczenia od lekarza lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.
  • osoby prowadzące działalność gospodarczą:
    • ryczałt: zaświadczeniu lub oświadczenie o uzyskanym dochodzie za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku,
    • na zasadach ogólnych: dochód wskazany w zeznaniu podatkowym złożony za poprzedni rok kalendarzowy podzielony przez liczbę miesięcy faktycznie prowadzonej dziłalnosci. 

Podczas przeprowadzania wywiadu pracownik socjalny może żądać przedstawienia dodatkowych dokumentów oraz złożenia oświadczeń. Brak współpracy z pracownikiem socjalnym (np. uniemożliwienie przeprowadzenia wywiadu, odmowa złożenia stosownych oświadczeń i przedłożenia wymaganych dokumentów) może skutkować odmową przyznania świadczenia.

W przypadku stwierdzonych przez pracownika socjalnego dysproporcji między udokumentowaną wysokością dochodu a sytuacją majątkową osoby lub rodziny, wskazującą, że osoba ta lub rodzina jest w stanie przezwyciężyć trudną sytuację życiową, wykorzystując własne zasoby majątkowe, w szczególności w przypadku posiadania znacznych zasobów finansowych, wartościowych przedmiotów majątkowych lub nieruchomości, można odmówić przyznania świadczenia.

Złożenie wniosku nie jest równoznaczne z przyznaniem tej formy pomocy. Dokumentem potwierdzającym uzyskanie tej formy pomocy jest decyzja administracyjna w której określony zostaje min. okres na jaki udzielone zostało wsparcie.

Źródło: https://www.nowaslupia.pl