Wyjazd do Teatru.

18 listopada 2019 r. uczniowie klas V-VIII naszej szkoły udali się wraz z opiekunami Panią Krystyną Oględzińską i Panią Anną Majzel na spektakl teatralny „Mitologia Grecka” w wykonaniu Teatru „Bohema”. Przedstawienie odbyło się w Wojewódzkim Domu Kultury.

Spektakl  zbudowany jest na konwencji „Teatru w teatrze” Wykorzystane zostały w nim elementy czarnego teatru, teatru cieni, układy choreograficzne, piosenki.

Przedstawiono w nim fragmenty „Mitologii” Jana Pardanowskiego – mit o Zeusie, o Demeter i Korze, o Dedalu i Ikarze, o Orfeuszu i Eurydyce, o Tezeuszu i Ariadnie, o Midasie, o Hermesie, o Parysie                 i Afrodycie.

Spektakl stwarza nam możliwość podpatrzenia pracy aktorów i reżysera podczas prób. Zobaczenia teatru od kulis. Ale oprócz nas na próbę przybył również nieproszony gość – Hermes. Bóg kupców                 i złodziei  za pomocą swoich czarów wprowadził zebranych w świat starożytnej Grecji . Wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na pytania: Po co Ikarowi i Dedalowi potrzebne były skrzydła ?, Dlaczego boginie kłóciły się o jabłko?, co wspólnego z zimą ma Demeter – bogini urodzaju, ziemi, przyrody ?

Uczniom bardzo podobał się spektakl. Był on uzupełnieniem i powtórzeniem wiadomości o mitach. Szczególną uwagę zwrócili na scenografię i kostiumy, które charakteryzowały się dbałością o szczegóły oraz wiernie oddawały charakter antyku.