Akademia z okazji 11 listopada - fotogaleria

W piątek, 8 listopada punktualnie o godzinie 11:11 w wielu świętokrzyskich szkołach odbyło się wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. W akcję „Szkoła do hymnu” włączyła się także Publiczna Szkoła Podstawowa w Starej Słupi.

W tym dniu cała społeczność naszej szkoły utworzyła patriotyczną wspólnotę, swoją radość i dumę z bycia Polakiem wyraziliśmy poprzez uroczyste odśpiewanie czterech strof hymnu narodowego.

Następnie odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. To święto narodowe od lat jest w naszej szkole obchodzone bardzo podniośle. Akademia, jak również towarzyszące jej przygotowania, stanowią dla uczniów ważną i niepowtarzalną lekcję patriotyzmu.

Montaż słowno-muzyczny z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowali uczniowie klasy czwartej pod kierunkiem swojej wychowawczyni Pani Krystyny Oględzińskiej. Prezentację multimedialną przedstawiającą historię Polski od czasów zaborów aż po odzyskanie w 1918 roku niepodległości opracowali uczniowie klasy szóstej pod kierunkiem nauczyciela historii pana Zbigniewa Latały. Ciekawą scenografię przygotowała pani Danuta Kwiecień.

Scenariusz akademii był dostosowany do możliwości percepcyjnych uczniów szkoły podstawowej. Wiersze, utwory muzyczne, piosenki, prezentacja przybliżyły naszym uczniom drogę ku niepodległości.