Uroczystość ślubowania uczniów kl. I oraz pasowania na przedszkolaka - Fotogaleria

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Starej Słupi  są już pełnoprawnymi uczniami. 31 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

Dyrektor Szkoły Andrzej Lauko powitał zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów i rodziców.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed flagą Polski, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej " i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.

Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań.

W tej wyjątkowej chwili pan Dyrektor pogratulował dzieciom zaprezentowanych umiejętności i wręczył im pierwsze legitymacje szkolne, natomiast wychowawczyni klasy Aurelia Agatowska rozdała dzieciom pamiątkowe dyplomy. Niespodziankę swoim pociechom sprawili rodzice, którzy przygotowali dla nich rogi obfitości, przybory szkolne, skarbonki i breloczki. Po części oficjalnej uczniowie i goście udali się do klasy, w której czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.