Internetowy Teatr TVP dla Szkół

W dniu  17 września 2019 r. w Szkole Podstawowej w Starej Słupi nastąpiła kontynuacja  projektu   pn. ,,Internetowy Teatr TVP dla Szkół”.

Pierwszą transmisją iTeatru w nowym roku szkolnym był spektakl katowickiego Teatru Ateneum pt. „Ile żab waży księżyc”, który obejrzeli uczniowie z klas I-III.

„Ile żab waży księżyc?”

Baśniowa opowieść o niecodziennym spotkaniu Króla samochwały z samotnym, przybyłym nie wiadomo skąd Chłopcem, zadającym dorosłemu władcy masę bardzo ważnych z jego punktu widzenia, zupełnie abstrakcyjnych pytań. Zirytowany dziecięcą bezpośredniością Król próbuje  ignorować intruza, a w końcu pozbyć się go.

Zderzenie ich odmiennych światów staje się okazją do tego, by nabrać dystansu do siebie samego, a może nawet nieco się odmienić. Król na nowo odkrywa dawno ukrytą własną wrażliwość i potrzebę przyjaźni, otwiera się na małego człowieka i jego fantazję i ciekawość świata. Dowcip językowy zawarty w zgrabnie napisanych dialogach oraz zabawne sytuacje sprawiają, że poważne przesłanie dociera do widza niepostrzeżenie, ale skutecznie.

Baśń oparta na tekście Maliny Prześlugi, nagrodzonym w XXIX Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży (2018), organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.