• Odwiedziny: 902084

Konkurs Wiedzy o Muzyce Polskiej Stanisława Moniuszko - etap szkolny

Dnia 19 lutego 2019 r w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Muzyce Polskiej Stanisława Moniuszko, zorganizowany przez nauczyciela muzyki w klasach IV-VII Danutę Król. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o muzyce polskiej wśród dzieci i młodzieży oraz wytypowanie kandydatów – zwycięzców na konkurs wojewódzki do Kielc, który miał odbyć się w Filharmonii Świętokrzyskiej.   W I kategorii klasy młodsze udział wzięli uczniowie klasy IV. Po szkolnych eliminacjach największe w tej dziedzinie umiejętności zaprezentowali:

1. Nicola Soboń
  2. Natalia Dziedzic
  3. Lena Kałuża
  4. Wiktoria Paluch
  5. Magdalena Dziółko

W II kategorii klasy starsze i gimnazjum udział wzięli uczniowie klasy V. Po szkolnych eliminacjach do konkursu wojewódzkiego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1. Adam Sepioło
  2. Martyna Kargul
  3. Mikołaj Przemyski

Uczniowie, którzy zajęli 3 pierwsze miejsca zostali wytypowani do Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Muzyce Polskiej Stanisław Moniuszko. Konkurs w naszej szkole został ogłoszony na początku stycznia 2019r. Uczniowie, którzy zadeklarowali chęć udziału w tym konkursie otrzymali przygotowane wcześniej przez nauczycielkę muzyki Danutę Król oraz przesłane z Kielc materiały potrzebne do uzyskania wiedzy obowiązującej w regulaminie Konkursu. Ponadto otrzymali wykaz utworów do wysłuchania w obu kategoriach. Kategoria I - 15 utworów, kategoria II – 25 utworów, wykazy stron internetowych, z których mogą korzystać, aby pogłębiać swoje wiadomości.