• Odwiedziny: 901996

Konkurs Wiedzy o Muzyce Polskiej Stanisława Moniuszko

Dnia 11 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem Danuta Król wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Muzyce Polskiej Stanisław Moniuszko. Konkurs organizowany był przez Towarzystwo Przyjaciół Muzyki im. F.Chopina i Filharmonię Świętokrzyską i,. Oskara Kolberga w Kielcach. Konkurs miał zasięg wojewódzki, a jego celem była popularyzacja wiedzy o muzyce polskiej wśród dzieci i młodzieży.

Konkurs przeprowadzony został w dwóch grupach wiekowych:

I Kategoria -  szkoła klasy I-IV

II Kategoria – szkoła podstawowa klasy V-VIII i gimnazjum.

Do konkursu przystąpiło 34 drużyny z całego województwa świętokrzyskiego, w tym również uczniowie szkół muzycznych. Przesłuchania odbywały się w siedzibie Filharmonii Świętokrzyskiej w Sali im. Karola Anbilda.

Każda z drużyn losowała 3 pytania: dwa z nich dotyczyły życia i twórczości Stanisława Moniuszki, trzecie jego muzyki: na podstawie wysłuchanego nagrania trzeba było określić utwór. (Muzyka do wysłuchania w kategorii I 15 utworów Stanisława Moniuszki, a w kategorii II 25 utworów Stanisława Moniuszki ) Na wylosowane pytania odpowiadał kapitan 3 osobowej drużyny po uwzględnieniu odpowiedzi z pozostałymi członkami drużyny.

Odpowiedzi uczestników oceniało 5 osobowe Jury według punktacji 0-5 za każde pytanie.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie interenetowej Filharmonii w ciągu 3 dni od zakończenia przesłuchań. Wręczenie nagród nastąpi na koncercie kameralnym w Filharmonii Świętokrzyskiej w dniu 17 marca 20019 r. o godzinie 11:00, na który każdy z uczestników wraz z opiekunem otrzymał zaproszenie. Dodatkowo każdy uczeń został obdarowany  długopisem i zawieszka do kluczy.

Naszą szkołę reprezentowali:

Kategoria  I – młodsza grupa wiekowa