Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Dzień Ziemi

Szkolne obchody Dnia Ziemi były okazją do promowania wśród uczniów proekologicznych postaw oraz budowania wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

Uczniowie z klas IV-V przybliżyli społeczności szkolnej problem zanieczyszczenia planety, ostrzegali, że świat zmierza w stronę ekologicznej zagłady a skażenie środowiska osiągnęło już stopień niebezpieczny dla życia.

Hasło tegorocznych obchodów „Zakończmy zanieczyszczanie plastikiem” było okazją do przypomnienia uczniom o konieczności segregacji odpadów po to, by poddać je recyklingowi i nadać im „drugie życie”.  Uczniowie zobowiązali  się  zostać rozsądnymi konsumentami i użytkownikami Ziemi i dbać na co dzień o Matkę Ziemię, żeby była piękna i zielona.

Aby swoje obietnice poprzeć działaniami wszystkie dzieci wraz ze swoimi opiekunami z dużym zaangażowaniem przystąpiły do akcji sprzątania najbliższego otoczenia.

Uczniowie naszej szkoły już od 13 lat aktywnie uczestniczą w Programie edukacji ekologicznej dla powiatu kieleckiego pn „Dla Ziemi, dla siebie”  zbierają i segregują butelki plastikowe typu PET oraz papier. Za zebrane surowce wtórne otrzymują od Starostwa zeszyty.

W obecnym roku szkolnym największymi zbieraczami odpadów zostali uczniowie: Gabrysia Lasek, Małgorzata Sobkiewicz oraz Igor Piórek.

Aby zachęcić uczniów do liczniejszego udziału w Projekcie wszystkie dzieci otrzymały zeszyt z ekologicznym nadrukiem.