Dzień Seniora

W kalendarzu znajdują się aż 3 daty, które mogą stanowić okazję do celebrowania i obchodów dojrzałego i starszego wieku. Wszystkie daty mają jednak wspólny cel – kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować działania służące zapewnieniu im godnego życia.

W listopadzie obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Seniora, dlatego też 23 listopada 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Starej Słupi odbyła się bardzo miła uroczystość – Dzień Seniora.

Był to szczególny moment w życiu naszej szkoły, który pozwolił docenić i podkreślić potencjał doświadczenia, wartości i wiedzy pokolenia najstarszych mieszkańców Starej Słupi i okolicznych wsi. Seniorzy są bowiem źródłem życiowej mądrości i wiedzy.

W części oficjalnej uroczystości dyrektor szkoły Pan mgr Andrzej Lauko złożył bardzo licznie przybyłym Seniorom najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, pogody ducha… Sekretarz Gminy Nowa Słupia Pani Agnieszka Lewandowska odczytała zebranym w imieniu wójta Pana Andrzeja Gąsiora list okolicznościowy z życzeniami i podziękowaniami.

W spotkaniu uczestniczyli również: Pani Anna Kozera z GOPS w Nowej Słupi oraz radny wsi Stara Słupia Pan Ryszard Karpiński.

Szkolna uroczystość została przygotowana we współpracy z Radą Rodziców, Kołem Gospodyń Wiejskich w Starej Słupi oraz Klubem Seniora „Czas na aktywność”.

Akademię  uświetniły występy artystyczne uczniów naszej szkoły. Czegoż tu nie było… Żartobliwa scenka o urokach życia ludzi w jesieni życia, wiersze przeplatane znanymi piosenkami, pantonima „niemowlaki-chłopaki”, układy taneczne w wykonaniu dziewcząt z klas III-VII.

Wszyscy zgromadzeni Seniorzy z uznaniem patrzyli na występy dzieci, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swój szacunek dla osób starszych. Szczęśliwe  i rozpromienione twarze zgromadzonych po raz kolejny ukazały, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.

Po części oficjalnej uroczystości Goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Spotkanie przy filiżance kawy i dobrym cieście było okazją do rozmów, wspomnień, po prostu do spotkania wśród grona znajomych.