Warsztaty oraz widowiska profilaktyczne dla uczniów klas 0-III i IV-VIII

Dnia 20 września 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Starej Słupi odbyły się warsztaty oraz widowiska profilaktyczne przeprowadzone przez grupę EDU-ARTIS z Krakowa.

Dla uczniów klas I-III oraz IV-VII przeprowadzone zostały warsztaty profilaktyczne pt.  „Wartość zdrowia – doceniam zdrowy sty życia, dbam o własne zdrowie” Odbyły się również dwa spektakle profilaktyczne: „Witajcie w naszej Bajce” skierowany dla uczniów klas 0-III oraz spektakl „Inna strona życia” dla klas IV-VIII.

Celem w/w zadań było:

• Poznawanie otaczającej rzeczywistości, obserwacje własnych reakcji  i zachowań. Zrozumienie mechanizmu uzależnienia (alkohol, narkotyki, dopalacze); Uświadomienie, że uzależnienie to choroba, która stopniowo przejmuje władzę nad człowiekiem, zmienia jego system wartości
  • Kształtowanie postawy asertywnej.
  • Uświadomienie uczniom potrzeby zdrowego stylu życia oraz nawyku zdrowego i ekologicznego odżywiania.
  • Rozwijanie wyobraźni i kreatywności.
  • Edukacja przez zabawę.
  • Rozpoznawanie zachowań agresywnych i konfliktowych.

Zajęcia były prowadzone metodami aktywnymi, pogadanka, prezentacja multimedialna, krótkie filmiki, scenki sytuacyjne odgrywane przez aktorów i uczniów.

W/w zadania zostały zrealizowane ze środków Gminy (1000zł) oraz wkładu własnego (200 zł) Stowarzyszenia na rzecz rozwoju oświaty w Starej Słupi – „Szklany Dom”  w ramach realizacji zadania publicznego – Przeciwdziałanie Patologiom Społecznym, Alkoholizmowi i Narkomanii – realizacja projektów wychowawczo-profilaktycznych – nazwa zadania „Warsztaty szkoleniowe oraz widowisko profilaktyczne.