Edukacja przez szachy - Kontynuacja

W roku szkolnym 2016/17 w Publicznej Szkole Podstawowej w Starej Słupi kontynuowany jest program „Edukacja przez szachy w szkole”.

Uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w zajęciach, które odbywały się w wymiarze 1 godziny tygodniowo

W pierwszym roku poznali figury, pionki oraz najważniejsze prawa. Potrafią poruszać się po szachownicy, znają sposoby jak grać oraz zapoznali się z pochodzeniem i historią szachów. Uczniowie wiedzą również, że szachy nazywamy „królewską grą” i obowiązują nas  honorowe zasady walki,  uczciwość w grze  i szacunek do naszych przeciwników. Mali szachiści wiedzą, że w czasie gry należy zachować się cicho i spokojnie, a przed rozpoczęciem gry zawsze przywitać przeciwnika podaniem ręki.

Szachowa przygoda trwa nadal i uczniowie poznają tajniki szachów  jeszcze lepiej. Planują graną przez siebie partię oraz  wprowadzają te plany w życie.