Mistrzostwa Polski Sztuk Walki Federacji IMAF Polska

W dniu 3 czerwca 2017 r. w m. Nowe powiat świecki województwo kujawsko – pomorskie odbyły się Mistrzostwa Polski Sztuk Walki Federacji IMAF Polska. (IMAF – International Martial Arts Federation oddział Polska). W Mistrzostwach uczestniczyło blisko 200 zawodników z klubów z całej Polski w tym 11 osobowa reprezentacja Sekcji Japońskich Sztuk Walki DOJO MAJO działająca przy Stowarzyszeniu Aktywni i Zdrowi „NOVUM” w Nowej Słupi. W składzie reprezentacji znalazł się uczeń klasy III Szkoły Podstawowej w Starej Słupi – MIKOŁAJ PRZEMYSKI.

Reprezentował on Sekcję DOJO MAJO w konkurencji - NIHON KOBUDO KATA. W zawodach wystartował dwa razy, indywidualni w kategorii wiekowej chłopców do 12 lat oraz w drużynie w kategorii OPEN (bez ograniczeń wiekowych, udział brali i dorośli i dzieci razem). W obu konkurencjach znalazł się tuż poza podium. Mikołaj ćwiczy starą Okinawską sztukę walki KOBUDO gdzie do walki wykorzystuje się zaadoptowanych prostych narzędzi rolniczych (np. EKU – wiosło, KAMA – sierp, KUWA – motyka) od września 2016 r. pod okiem sensei Mariusz DĄBKA. Wyjazd i uczestnictwo w Mistrzostwach Polski należy uznać za sukces tego młodego zawodnika, pomimo iż nie stanął na podium. Mikołaj Przemyski reprezentował również Sekcję DOJO MAJO również na Pucharze Polski Federacji IMAF Polska w dniu 8 kwietnia 2017 r. w Żninie gdzie również uplasował się tuż za podium oraz w turnieju kończącym VI Konsultacje Sztuk Walki które miały miejsce w Rudkach w dniach 5-7 maja 2017 r. gdzie zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej chłopcy 6 – 9 lat.

W dniu 8 października 2017 r. na Hali Sportowej w Nowej Słupi będzie miał miejsce I Otwarty Ogólnopolski Turniej Kobudo na którym senpai Mikołaj PRZEMYSKI powalczy o kolejne medale tym razem w kategorii wiekowej 10 – 12 lat. (senpai – starszy uczeń)