Wizyta wolontariuszy europejskich w PSP w Starej Słupi

20 kwietnia 2016r. uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Starej Słupi odwiedzili wolontariusze z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach. Byli to młodzi przedstawiciele z Francji, Portugalii i Macedonii. Corentin, Sofia i Kristina przebywają w Kielcach do końca czerwca 2016 roku. W tym czasie pomagają w działaniach centrum, promują wolontariat, prowadzą swoje warsztaty w ramach „Przystanku Młodych”, organizują wieczorki międzynarodowe „International Party”, ale przede wszystkim odwiedzają szkoły w Kielcach i okolicy, gdzie prowadzą bardzo ciekawe zajęcia dla uczniów.

Podczas spotkania w naszej szkole opowiedzieli nam, czym jest wolontariat i dlaczego warto włączyć się do działania, podając przy tym swoje przykłady, wyjaśnili, na czym polega wolontariat europejski (EVS), a na deser opowiedzieli ciekawostki o swoich krajach i kulturach.

Nasi uczniowie przygotowali prezentację o szkole, kraju i regionie, interaktywne quizy oraz gry i zabawy integracyjne dla naszych gości. W trakcie prezentacji zadawali pytania gościom z zagranicy, chcieli poznać ich zwyczaje, tradycje i zainteresowania.