Wyjazd do teatru

15 marca 2016 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się do Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach na przedstawienie ,,Pinokio’’ Carlo Collodiego w adaptacji Grzegorza Cinkowskiego, scenografii Izy Toroniewicz, w reżyserii Bartłomieja Wyszomirskiego.

Przedstawienie pełne ponadczasowych wartości ukazuje niezwykły świat, niesamowite przygody drewnianego pajaca, który staje się dobrym chłopcem, kochającym swojego ojca. Spektakl na chwilę przenosi widzów w krainę baśni.

Najbardziej dzieciom podobała się złota kurtyna, przedstawienie w teatrze marionetek oraz scena burzy na morzu. Niezwykłe wrażenie wywarły również prezentowane piosenki z muzyką i tekstem Andrzeja Bieniasa.

Po spektaklu uczniowie uczestniczyli w lekcji teatralnej. Poznali historię teatru w Kielcach, zwiedzili miejsca niedostępne dla zwykłych ludzi. Weszli na scenę, gdzie obejrzeli kulisy oraz sznurownię, zapadnię oraz dekoracje do aktualnie granego przedstawienia. Uczestnicy lekcji prowadzonej przez p. Renatę Głasek-Kęskę zwiedzali również garderoby, małą scenę, dziedziniec teatralny, malarnię i kostiumerię.

Pobyt w Teatrze im. Stefana Żeromskiego dostarczył naszym uczniom niezapomnianych wrażeń.