Dzień Babci i Dziadka

8.02.2016 r. w Szkole Podstawowej w Starej Słupi odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowana przez dzieci z punktu przedszkolnego i klasy przedszkolnej oraz uczniów klas I – III pod kierunkiem nauczycieli wychowawców.

Dziadkowie i babcie licznie przybyli na uroczystość i zobaczyli jak pięknie występują ich wnuczęta. Dzieci śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wierszyki oraz  przedstawiali inscenizację. Goście byli poruszeni. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone ogromnymi brawami. Kolejną niespodzianką dla naszych gości były własnoręcznie wykonane przez dzieci laurki. Na koniec dziadkowie i babcie mogli przy herbacie czy kawie skosztować przepysznych ciast przygotowanych przez Radę Rodziców. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze.

Babci i dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba.

Znana to para, bardzo kochana.

Przez wszystkich dzieci jest szanowana.

No, a gdyby ich nie było, dzieciom trudno by się żyło.

Babcia i dziadek wciąż o nas dbają.

Tak jak rodzice nas kochają.

Dają nam w życiu wiele radości.

Nigdy nie szczędzą dla nas czułości.