ZAPRASZAMY Projekt ,,Z zabawy nauka”

Projekt ,,Z zabawy nauka”

Rozpoczyna się realizacja projektu ,,Z zabawy nauka” w Publicznej Szkole Podstawowej w Starej Słupi w ramach Programu ,,Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw. Wzmocnienie oddziaływania inicjatyw lokalnych poprzez animację oraz udzielanie małych grantów” realizowanego przez Stowarzyszenie Integracja i Rozwój z Kielc przy współpracy Stowarzyszenia na rzecz rozwoju oświaty w Starej Słupi  - ,,Szklany Dom”.

Projekt poprawy ogtogriafii ,,Z zabawy nauka” oparty jest na zabawie i radości. Kładzie duży nacisk na kształcenie wśród uczniów przyjaznych postaw wobec ortografii. Założeniem programu jest bowiem prowadzenie zajęć w taki sposób, aby uczeń dostrzegł problem ortograficzny wokół siebie i potrafił wykorzystać znane sobie codzienne sytuacje w procesie uczenia się. Projekt ma charakter interdyscyplinarny.

Proponowany przez nauczycieli prowadzących zajęcia zestaw ćwiczeń ma pokazać, że ortografia nie jest nudna i straszna, że może być przyjemnością i zabawą. Zaproponowane ćwiczenia pozwolą dziecku włączyć do nauki wyobraźnię i emocje, a przez to osiągnąć sukces w nauce ortografii. Zajęcia będą prowadzone w taki sposób, aby uczeń dostrzegł problemy ortograficzne wokół siebie i potrafił wykorzystać znane sobie codzienne sytuacje w procesie uczenia się.

Cele projektu:

1. Usystematyzowanie i utrwalenie znajomości zasad polskiej ortografii w oparciu o umiejętności poprawnego analizowania, wnioskowania i uzasadnienia.

2. Uświadamiane roli kultury języka – w tym szczególnego miejsca ortografii w otaczającej nas rzeczywistości.

3. Doskonalenie umiejętności posługiwania się słownikiem ortograficznym.

4. Wskazanie i uświadomienie uczniom roli jaką może odegrać komputer w pracy nad poprawą orografii (komputer jako pomoc dydaktyczna).

5. Łączenie zabawy z nauką (wykorzystanie ciekawych rozwiązań metodycznych włączających do nauki ortografii wyobraźnię i emocje dzieci).

Projekt realizowany będzie w Publicznej Szkole Podstawowej w Starej Słupi. Zostaną przeprowadzone 82 godziny dla uczniów kl. I-III, IV-VI.

Projekt ma charakter interdyscyplinarny – zajęcia będą odbywać się jako zajęcia pozalekcyjne w kl. IV-VI z języka polskiego, informatyki, biblioteki, w kl. I-III w ramach edukacji polonistycznej i zajęć komputerowych.

W ramach projektu zostanie zorganizowany Wewnątrzszkolny Konkurs Orograficzny ,,Ortograficzna Corrida”, przy współpracy Rady Rodziców, która przygotuje poczęstunek dla uczniów oraz zakup nagród.

Koordynatorem projektu będzie dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Starej Słupi         A. Lauko

ZAPRASZAMY wszystkich uczniów, którzy zgłosili chęć udziału w projekcie ,,Z zabawy nauka” na spotkanie organizacyjne wtorek 25.08.2015r. o godz. 9.30.