Eliminacje powiatu kieleckiego w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Z przyjemnością informujemy, że 23 kwietnia 2024 uczeń naszej szkoły Bartosz Kaniewski z klasy IV zajął I miejsce w powiatowych eliminacjach konkursu pożarniczego, które odbyły się na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Rozgrywki były zorganizowane dla dzieci i młodzieży szkolnej , która wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej- Młodzież Zapobiega Pożarom. To konkurs mający na celu propagowanie wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym, pierwszej pomocy oraz historii i organizacji straży pożarnej. To także popularyzacja wiedzy o ekologii. zmagania rozpoczynają eliminacje środowiskowe w szkołach, następnie najlepsi starują w rozgrywkach gminnych. Kolejny stopień to konkurs rangi powiatu, który wyłania uczestników turnieju w województwie.

Najlepsi wezmą udział w rywalizacji ogólnopolskiej. W zorganizowanie przedsięwzięcia zaangażowanych jest co roku wiele instytucji między innymi: Zarząd Powiatowy Ochotniczej Straży Pożarnej, Państwowa Straż Pożarna, Lasy Państwowe, jednostki samorządu terytorialnego oraz szkoły bez których nie udało by się zrealizować konkursu. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali drobne upominki, a dla laureatów były cenne nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy I życzymy dalszych sukcesów!