Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to ogólnoświatowe święto obchodzone co roku w ponad 160 państwach. W bieżącym roku DBI przypadał 6 lutego, ale działania na rzecz bezpieczeństwa w sieci można było prowadzić do końca marca 2024 roku.
Organizatorzy wydarzenia w Polsce tj. Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) współtworzone przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundację „Dajemy Dzieciom Siłę” co roku zachęca do włączenia się w akcję i organizowania lokalnych inicjatyw na rzecz dzieci i młodzieży.

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
Nasza szkoła, po raz kolejny, włączyła się do tej zaszczytnej akcji. Działania realizowane w naszej placówce w ramach DBI zgłoszone zostały na stronę organizatora i znalazły się w gronie 4095 ciekawych inicjatyw. Dzięki temu nasza szkoła uzyskała zaświadczenie udziału w DBI 2024 jako „Organizatora lokalnych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu”.
Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom wzrośnie świadomość dzieci i młodzieży odnośnie zagrożeń w cyberprzestrzeni, a korzystanie z internetu będzie zawsze przynosiło korzyści, a nie szkody.