SZALONY WIOSENNY TYDZIEŃ

Od 18.03 do 22.03 w naszej Szkole trwał SZALONY WIOSENNY TYDZIEŃ .

Wtorek był „Dniem na opak”.

Uczniowie mieli okazję wykazać się kreatywnością, dystansem i poczuciem humoru w ubraniu się i zrobieniu szalonej fryzury.  Wszyscy przyszli ubrani do szkoły „na wesoło”. Stroje były niecodzienne i zaskakujące np.: buty i skarpetki nie do pary lub założone na odwrót, metki na wierzchu i bluzy tył do przodu do tego śmieszne i zwariowane fryzury.

Środa była „Dniem bez plecaka”

W tym dniu uczniowie w kreatywny sposób zastąpili tornistry szkolne różnego rodzaju przedmiotami. Było mnóstwo świetnych pomysłów i dobrej zabawy.

Czwartek zaś był „Pierwszym dniem Wiosny”

W tym wyjątkowym dniu wszyscy uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły w ubraniach w kolorze wcześniej wylosowanym przez klasę.  Na korytarzu szkolnym odbył się  pokaz mody. Każda klasa zaprezentowała swoje stroje przed koleżankami i kolegami.

Było kolorowo i wesoło.

Ostatni dzień naszego szalonego tygodnia to Dzień Uśmiechu, którego symbolem jest żółta, uśmiechnięta buźka . Dzieliliśmy się uśmiechem wszędzie: na szkolnych korytarzach, w salach lekcyjnych i w szkolnej świetlicy.  Na dzieci czekało w tym dniu wiele zabaw, do których biletem wstępu był uśmiech od ucha do ucha. Był to idealny moment, aby uświadomić wszystkim znaczenie  optymistycznego podejścia do życia.  Uśmiech nic nas nie kosztuje, a jak wiele może znaczyć dla drugiego człowieka.

Za ciekawe pomysły i odwagę wszyscy uczniowie zostali obdarowani drobnym, słodkim upominkiem, a za najbardziej kreatywne pomysły zastąpienia tornistrów szkolnych innym przedmiotem zostały wręczone dyplomy.

Podsumowaniem naszego szalonego tygodnia było wręczenie nagród za udział w konkursie na ,,Najpiękniejszy kapelusz Pani Wiosny”.

Był to naprawdę szalony i uśmiechnięty tydzień, który wywołał na twarzach naszych uczniów, pracowników szkoły a także rodziców wiele radości.