Informacja od pielęgniarki

Drodzy Rodzice,
W związku z końcem ferii i zbliżającym się powrotem Waszych pociech do szkół, pragnę przypomnieć Państwu o konieczności sprawdzenia czystości skóry głowy i włosów u Waszych dzieci pod kątem występowania wszawicy oraz jeśli to konieczne, zastosowanie odpowiedniego leczenia. Przypominam, iż są to konieczne działania profilaktyczne, które mogą nas uchronić przed ponownym wystąpieniem tego dość popularnego ostatnio zjawiska w szkołach.
Przypominam również, że macie Państwo możliwość zaszczepić swoje dzieci z rocznika 2011 oraz 2012 bezpłatną szczepionką przeciwko HPV. W naszym rejonie wykonuje te szczepienia Ośrodek Zdrowia w Rudkach oraz Nowej Słupi. Osoby zainteresowane mogę umówić się telefonicznie w wyżej wymienionych placówkach. Zainteresowanych zachęcam do lektury poniżej:

Z poważaniem, pielęgniarka środowiska nauczania i wychowania
mgr Izabela Leszczyńska