„W zdrowym ciele zdrowy duszek, gdy warzywa je Twój brzuszek".

W dniu 2 lutego 2024 roku w klasach I-III odbyła się prelekcja pielęgniarki, pani Izabeli Leszczyńskiej z Ośrodka Zdrowia w Rudkach pt. „W zdrowym ciele zdrowy duszek, gdy warzywa je Twój brzuszek". Uczniom została zaprezentowana piramida żywienia, podkreślająca jakie produkty są bardzo cenne dla zdrowia i które powinny jak najczęściej pojawiać się podczas codziennych posiłków. Uczestnicy dowiedzieli się jak bardzo szkodliwe może być spożywanie niektórych produktów spożywczych i do jakich schorzeń może to prowadzić. Dzieci zostały zapoznane z najważniejszymi zasadami zdrowego odżywiania i odpowiedniego trybu życia. Na koniec prelekcji uczniowie rozwiązywali zagadki związane z produktami żywnościowymi i obejrzeli krótki film edukacyjny pt.,,Zuzka i piramida żywienia".

Serdecznie dziękujemy pani Izabeli Leszczyńskiej za przeprowadzenie ciekawych i pożytecznych zajęć.