Warsztaty mydlarskie

Dnia 30 stycznia 2024r. przedszkolaki, dzieci z zerówki oraz uczniowie klas I - VIII wzięli udział w warsztatach mydlarskich przeprowadzonych przez KGW „Świętokrzyskie Niezapominajki”. Pachnące, kolorowe mydełka od zawsze były dla dzieci, szczególnie tych najmłodszych, elementem zabaw podczas kąpieli. Warsztaty mydlarskie ukazały dzieciom, iż powszechnie znane im mydło może nie tylko stanowić atrybut czystości, ale również stać się niepowtarzalnym, pachnącym dziełem sztuki.

Dzieci poznały sposób wykonania  mydła, który polega na rozgrzewaniu wielkich, mlecznobiałych lub bezbarwnych, bezzapachowych brył gliceryny. Zajęcia były bardzo atrakcyjne dla uczestników warsztatów i polegały na samodzielnym wykonaniu przez nich pachnących, kolorowych kostek. Dzieci miały do wyboru kilkanaście wzorów foremek na mydełka oraz wspaniałe owocowe i kwiatowe zapachy, niesamowite ozdoby glicerynowe i suszone zioła,  które zatapiały w swoim „dziele”.  Odkryły również, że do tworzenia mydełek można wykorzystać niektóre przyprawy kuchenne Każdy uczestnik podczas warsztatów wykonał trzy mydełka  o różnych kształtach, zapachach i kolorach. Własnoręcznie stworzone mydełka na koniec pracy zostały zapakowane w  woreczki z etykietą. Wrażeniom sensorycznym podczas wykonywania mydełek nie było końca:-)

Składamy serdeczne podziękowania dla KGW „Świętokrzyskie Niezapominajki” za organizację i prowadzenie tak ciekawych i wartościowych warsztatów dla naszych dzieci.