Dzień Babci i Dziadka

Pomimo że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. Z tej okazji odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość.

Pierwszym występem zaszczyciły dzieci z przedszkola przygotowane przez p. Monikę Kurpińską i p. Iwonę Graboń. Zaprezentowane wiersze i piosenki wywołały wśród przybyłych gości wiele radości i wzruszenia. Następnie zaprezentowała się zerówka pod kierunkiem swojej wychowawczyni p. Anny Pożogi. Dzieci przedstawiły adaptację wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka". Przygotowane stroje i gra aktorska bardzo przypadły do gustu wszystkim babciom i dziadkom, czego wyrazem były gromkie brawa. Ostatnia część uroczystości należała do uczniów klas I-VII. Zaprezentowali oni przedstawienie jasełkowe pt. „Hej kolęda, kolęda...". Na koniec dzieci złożyły babciom i dziadkom różnorodne i ciekawe życzenia oraz zaśpiewały gromkie 100 lať". Nad tą częścią uroczystości czuwały p. Agata Kargul, p. Dorota Mizerska, P. Jolanta Gibała.

Rodzice, jak co roku, odpowiedzialni byli za słodki poczęstunek i wywiązali się z tego zadania wzorowo. Dzieci poprzez wiersze, piosenki i grę aktorską mogły wyrazić kochanym dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za wkład włożony w ich wychowanie.

Szkolna uroczystość upłynęła w bardzo miłej i podniosłej atmosferze. Seniorzy nie tylko podziwiali swoje wnuczęta, ale mogli również spotkać się ze znajomymi przyjaciółmi, gdyż po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek. Ten niezwykły i niepowtarzalny dzień dostarczył obecnym wielu wrażeń i wzruszeń, ukazał jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.