50 LECIE OTWARCIA NOWEGO BUDYNKU SZKOŁY PODSTAWOWEJ W STAREJ SŁUPI - foto

„Zachować przeszłość – wychować przyszłość” - pod takim hasłem społeczność Szkoły Podstawowej w Starej Słupi świętowała 50-lecie istnienia budynku szkolnego.

24 listopada 2023 roku w naszej szkole zebrali się mieszkańcy Starej Słupi, Pokrzywianki, Jeleniowa, Grzegorzowic oraz zaproszeni goście w osobach: Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Słupia Andrzeja Gąsiora, Wójta Gminy Waśniów Krzysztofa Gajewskiego, Sekretarz Gminy Waśniów Pani Joanny Zajączkowskiej, kierownika Zespołu Obsługi Szkół Gminy Nowa Słupia Anny Karcz, Jarosława Chrobota Prezesa Związku Kombatantów RP i BWP Nowa Słupia, radnej Rady Powiatu Kieleckiego Danuty Żebrowskiej i Agaty Sałaty, radnego wsi Stara Słupia Ryszarda Karpińskiego, sołtysa wsi Stara Słupia Roberta Cieślika, przedstawicieli Rady Sołeckiej Starej Słupi, Członków Komitetu Budowy SP w Starej Słupi Pana Franciszka Przemyskiego i Andrzeja Jopa, przedstawicieli Towarzystwa Przyjaciół Nowa Słupia, przedstawicieli Rady Miasta i Gminy Nowa Słupia, seniorów z klubu seniora „Aktywni”, członkiń KGW „Świętokrzyskie niezapominajki” i „Modrzewianki”, przedstawicieli koła łowieckiego „Góra Chełmowa” w Rudkach, Księdza Stanisława Prokuskiego byłego proboszcza parafii Nowa Słupia pw. Świętego Wawrzyńca, ks. Sylwestra Łąckiego obecnego proboszcza parafii Nowa Słupia, ks. Zbigniewa Kargula proboszcza parafii Grzegorzowice, dyrektorów szkół z terenu gminy Nowa Słupia, Pana Mariusza Kargula, byłej przewodniczącej Rady Rodziców Agnieszki Dziedzic, obecnej przewodniczącej Rady Rodziców Pani Aleksandry Zeliasz, strażaków OSP Stara Słupia, emerytowanych nauczycieli i pracowników obsługi, rodziców, nauczycieli, uczniów, absolwentów i przyjaciół szkoły, aby uroczyście świętować 50-lecie nowego budynku szkoły.

Obchody jubileuszu rozpoczęto dziękczynną Eucharystią koncelebrowaną przez ks. Sylwestra Łąckiego, który wygłosił okolicznościową homilię, ks. Stanisława Prokuskiego i ks. Zbigniewa Kargula. Oprawę liturgiczną Mszy Świętej przygotowała Anna Majzel z Gustawem Jaworskim.

Po zakończeniu mszy św. dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Słupi Andrzej Lauko w prezentacji multimedialnej przedstawił dzieje szkolnictwa, historię powstania budynku szkolnego i dzień obecny szkoły w Starej Słupi. Po wystąpieniu dyrektora przybyli goście złożyli gratulacje i życzenia z okazji jubileuszu. Nad całością rocznicowego programu artystycznego czuwały pani Agata Kargul, pani Sylwia Kaniewska i pani Anna Majzel. Ta część uroczystości przedstawiła różnorodność zainteresowań naszych uczniów i ich umiejętności. Poprzez tematyczne scenki, ukazany został przeszły i teraźniejszy obraz szkoły. Artyści uświetnili uroczystość m.in.: tańcem z szarfami, tańcem „body-sharpe” oraz występami wokalnymi i literackimi. W obchody święta szkoły włączyli się nasi absolwenci z piosenką pt. Szkoła Marzeń”. Wszyscy artyści włożyli wiele serca i umiejętności  w przygotowanie tej podniosłej uroczystości.

Pomysłodawczynią i wykonawczynią zjawiskowej dekoracji jubileuszowej była pani Agata Kargul

Następnie przybyli goście oglądali wystawę kronik szkolnych, dokumentów także prac plastycznych naszych uczniów („Moja szkoła wczoraj, dziś i jutro”), prac literackich („Opowiem ci o mojej szkole”). W/w prace są owocami konkursów zorganizowanych w celu uczczenia jubileuszu szkoły.

Zwieńczeniem uroczystości było odśpiewanie „Sto lat” i pokrojenie okolicznościowego tortu.

Następnie przybyli goście udali się na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców we współpracy z KGW „Świętokrzyskie niezapominajki”, KGW „Modrzewianki” i Klubem Seniora „Aktywni”.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom i darczyńcom za wsparcie materialne, życzenia oraz dobre słowo.