Aleja Miniatur

W kwietniu nasi uczniowie za aktywne uczestnictwo w akcji "Czyste Góry Świętokrzyskie" otrzymali od Lokalnej Organizacji Turystycznej "Góry Świętokrzyskie" voucher na wstęp do Alei Miniatur Sabat Krajno. Trzeciego października, korzystając z pięknej pogody, postanowiliśmy zrealizować kartę podarunkową.

Uczniowie klas 0 - IV wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do Krajna. Pierwszym punktem naszej wizyty była Aleja Miniatur. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym w ciągu jednego dnia możliwa była podróż dookoła świata. Dzieci miały okazję podziwiać miniatury najsławniejszych cudów architektonicznych m.in.: Bazylikę św. Piotra, Akropol, Koloseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Ben, Biały Dom, wodospad Niagara, Świątynię Lotosu, cerkiew w Moskwie, wieże World Trade Center.

Bardzo duże wrażenie wśród uczniów wywarł również pobyt w kinie 6D, w którym film mogły poczuć wszystkimi zmysłami. Po tak atrakcyjnie spędzonym dniu pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do szkoły.