Orientacja zawodowa w klasach 1-3

W ramach orientacji zawodowej uczniów klasy I-III odwiedził „Mobilny Salon Fryzjerski Paulina Sala".  Pani Paulina przedstawiła specyfikę pracy fryzjera i przybory, jakie wykorzystuje podczas swoich codziennych działań. Podzieliła się również ciekawostkami dotyczącymi jej pracy, na przykład najmłodszy jej klient miał jeden rok, a najstarszy 100 lat. Uczniowie dowiedzieli się również, jakie trzeba posiadać umiejętności, by być dobrym fachowcem w tej dziedzinie. Najciekawsza dla dzieci była część praktyczna, gdzie miały możliwość przy pomocy fryzjerskiej palety odcieni określić, jaki kolor włosów posiadają ich koleżanki i koledzy. Atrakcją dla uczniów było malowanie włosów kolorowymi sprayami. Pani Paulina przygotowała również konkurs z nagrodami.
Na koniec spotkania dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom. Dziękujemy pani Paulinie za przemiłe i bardzo wartościowe spotkanie, za poświęcony czas i przybliżenie zawodów fryzjera, niezwykle atrakcyjne sposób.