Uroczyste otwarcie boiska

4 czerwca 2023 r. odbyło się otwarcie wielofunkcyjnego boiska przy Szkole Podstawowej w Starej Słupi w połączeniu z piknikiem  profilaktycznym „Stop dla przestępczości w gminie Nowa Słupia”, kuchnią KGW : „Pełną Niespodzianek”, Ogrodem Zwariowanych Zjeżdżalni, Zabaw i animacji z „Krainą szczęścia”.

Duże zaangażowanie w organizację imprezy wykazało Koło Gospodyń Wiejskich "Świętokrzyskie Niezapominajki" ze Starej Słupi. Panie przygotowały na ten dzień m.in. znakomite pierogi, pyszną zalewajkę czy pieczoną kiełbasę. Współfinansowały również watę cukrową dla dzieci.

Wydarzenie sfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego Dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Uroczystość zgromadziła licznie przybyłych zaproszonych gości w osobach: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Panią Minister Annę Krupkę, Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Słupia Pana Andrzeja Gąsiora, członka Zarządu Powiatu w Kielcach Pana Stefana Bąka, Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Nowa Słupia Pana Rafała Piaseckiego, Proboszcza Parafii Świętego Wawrzyńca Nowa Słupia ks. Sylwestra Łąckiego, Radnej Powiatowej Pani Danuty Żebrowskiej, Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Nowa Słupia Pani Agnieszki Lewandowskiej, Pana Krzysztofa Kończaka właściciela firmy KM-BUD, Pana Roberta Cieślika przewodniczącego Rady Sołeckiej w Starej Słupi, Pana Bogdana Larema członka Rady Sołeckiej w Starej Słupi, Pana Ryszarda Karpińskiego - Radnego wsi Stara Słupia, wszystkich Radnych, Dyrektorów szkół, Nauczycieli, Rodziców, Uczniów, Kół Gospodyń Wiejskich, Klubów Seniora, Kierowników referatów Miasta i Gminy Nowa Słupia, Prezesów Stowarzyszeń, Strażaków, Mieszkańców Starej Słupi i okolic.

Zebranych powitał Dyrektor Szkoły Pan Andrzej Lauko. Następnie wygłosił krótkie przemówienie i w formie prezentacji multimedialnej  przedstawił etapy powstawania boiska wielofunkcyjnego.

Pani Minister Anna Krupka wyraziła swoją radość z ukończenia projektu stowarzyszenia: „(…) dzieci będą miały bezpieczne i dobrze wyposażone miejsce do rozwijania swoich umiejętności i pasji do sportu”.

W swoim wystąpieniu Burmistrz Pan Andrzej Gąsior również zaakcentował sukces ukończenia budowy obiektu sportowego.

Wszystkim osobom zaangażowanym w budowę boiska zostały wręczone przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Starej Słupi pamiątkowe grawertony.

W wyrazie radości z oddania boiska uczniowie przygotowali i zaprezentowali krótki program artystyczny promujący sport, zdrowy styl życia i ruch.

W nastrój uroczystości wprowadziły wszystkich  uczennice Oliwia Dawidowicz i Zuzanna Przemyska wraz ze szkolnym zespołem instrumentalnym. Następnie krótki, humorystyczny skecz pt. „Sporty kobiece” przedstawiła klasa VII.

Klasa IV zilustrowała ruchem słowa niemieckojęzycznej piosenki pt. „Taki piękny dzień”, a uczniowie klas I-III zaprezentowali grupowe wykonanie utworu pt. „Góry do góry”.

Spotkanie to było również okazją do uczczenia Dnia Rodziny. Klasy 01, 02 i I-III przygotowały dla swoich rodziców piosenki: 01 - „Dam mamie serce”, 02 - „Bohater”, klasy I-III – „Piosenka dla mamy i taty”. Dzieci do występów  zostały przygotowane pod kierunkiem  pań: Moniki Kurpińskiej, Anny Pożogi, Agaty Kargul, Doroty Mizerskiej, Jolanty Gibały, Agaty Surowiec, Sylwii Kaniewskiej i Anny Majzel. Nad oprawą muzyczną czuwał pan Jacek Góra. Scenografię wykonała pani Anna Pożoga. Całość uroczystości poprowadziły uczennice klasy VIII – Nicola Soboń i Natalia Dziedzic.

Kolejna część uroczystości odbyła się na zewnątrz. Nastąpiło oficjalne, uroczyste przecięcie wstęgi, którego dokonali: Pani Minister Anna Krupka, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia pan Andrzej Gąsior, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Nowa Słupia Pan Rafał Piasecki oraz Prezes Stowarzyszenia „Szklany Dom” Pan Andrzej Lauko. Następnie ksiądz Sylwester Łącki Proboszcz Parafii Św. Wawrzyńca w Nowej Słupi dokonał poświęcenia boiska.

W tym miejscu uczniowie – reprezentanci poszczególnych klas wraz z nauczycielem wychowania fizycznego Panem Zbigniewem Latałą i Dyrektorem Szkoły Panem Andrzejem Lauko, złożyli uroczyste przyrzeczenie  uczestnictwa we wszystkich zawodach w duchu rycerskim dla chwały sportu i honoru Szkoły Podstawowej w Starej Słupi.

Kolejnym punktem programu był pokaz sztuk walki przygotowany pod kierunkiem Pana Mariusza Dąbka trenera i instruktora Ju Jitsu prezesa Stowarzyszenia „Novum”.

Po oficjalnej części uroczystości nastąpił dla wszystkich czas wolny. Mogliśmy korzystać z atrakcji przygotowanych na ten wyjątkowy dzień przez organizatorów imprezy.

W organizację i uświetnienie tego ważnego dnia aktywnie włączyła się również Rada Rodziców, która przygotowała pyszny, słodki poczęstunek.

Więcej zdjęć:https://nowaslupia.pl/aktualnosci/3283a332c5bf56c2781dceb6c4a2fe24.html