"Lekkoatletyka, królowa sportu w Jeziorku"

W dniu 30 maja 2023 roku odbyły się emocjonujące zawody lekkoatletyczne pod nazwą "Lekkoatletyka, królowa sportu w Jeziorku" na obiektach sportowych Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku.

To wydarzenie stanowiło część realizacji projektu profilaktycznego, którego patronatem otoczył Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia, Pan Andrzej Gąsior. Młodzi sportowcy z różnych szkół podstawowych z terenu gminy Nowa Słupia mieli okazję rywalizować na nowoczesnym boisku wielofunkcyjnym, które oddano do użytku dwa lata temu. Obiekt ten wyposażony jest w sztuczną nawierzchnię, rzutnię i skocznię.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał dyrektor szkoły w Jeziorku, Pan Zdzisław Dudzic, życząc wszystkim uczestnikom jak największych sukcesów. W zawodach wzięło udział 50 zawodników i zawodniczek, którzy stanęli do rywalizacji w trzech konkurencjach: skoku w dal, rzucie piłką lekarską w tył i biegu wahadłowym. Każdy z uczestników dał z siebie wszystko, walcząc na sto procent swoich możliwości.

Konkurencje okazały się niełatwe, zwłaszcza bieg wytrzymałościowy, który dostarczył wielu emocji i przyniósł imponujące rezultaty. Po zaciętej rywalizacji w każdej z dyscyplin, najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani okazałymi pucharami, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, które stanowią dowód ich wysiłku i zaangażowania.

Uczennice naszej szkoły zajęły następujące miejsca:

I miejsce w skoku w dal – Magda Dziółko

II miejsce w rzucie piłką lekarską – Nicola Soboń