Wycieczka do Szydłowa i Kurozwęk

W dniu 26 maja 2023 r. odbyła się wycieczka do Szydłowa i Kurozwęk. Celem wycieczki było poznawanie regionu świętokrzyskiego, jego tradycji, zabytków kultury i historii. Podczas wycieczki uczestnicy mieli okazję zwiedzić zabytkowe miasto Szydłów oraz spędzić czas w krainie bizonów w Kurozwękach.

Pierwszym punktem programu był Szydłów, gdzie grupa spotkała się z przewodnikiem. Uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia Muzeum Zamków Królewskich oraz Zamku, gdzie mogli zgłębić historię tego miejsca. Kolejnymi atrakcjami były: Synagoga, Kościół Wszystkich Świętych oraz ruiny szpitala i kościoła pw. Ducha Świętego.
Drugim etapem wycieczki były Kurozwęki. Uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia kilku atrakcji. Safari z bizonami było jednym z głównych punktów programu, dającym okazję do zobaczenia tych majestatycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku. Kolejną atrakcją była wizyta w lochach pałacowych, które dostarczył uczestnikom dużo emocji i. Na koniec grupa odwiedziła Plac Zamkowy.
Dla uczestników zorganizowano także grill, który stanowił doskonałą okazję do integracji i wspólnego spędzania czasu.
Podczas wycieczki szczególny nacisk położono na kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz w środkach transportu.