Koncert Filharmonii w naszej szkole

Dnia 16.05.2023r. w Szkole Podstawowej w Starej Słupi odbył się kolejny koncert kameralny dedykowany uczniom klas 0 - VIII, który został zrealizowany przez utalentowanych muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej.

Głównym tematem edukacyjnego koncertu kwietniowego było "U NASZYCH NAJBLIŻSZYCH SĄSIADÓW". Publiczność miała okazję odkryć bogactwa muzyki rosyjskiej, niemieckiej oraz ukraińskiej, poprzez wyjątkowe interpretacje skocznej polki i dostojnego walca.

Podczas koncertu można było usłyszeć różnorodne instrumenty, takie jak flet, klarnet oraz akompaniament, które tworzyły harmonijną całość.

To wyjątkowe wydarzenie dało uczniom szkoły podstawowej niepowtarzalną szansę na rozwijanie swojej pasji muzycznej oraz poszerzanie horyzontów kulturalnych. Dzięki staraniom organizatorów i wsparciu społeczności lokalnej, szkoła w Starej Słupi mogła gościć tak utalentowanych artystów, co przyczyniło się do wzbogacenia edukacyjnego doświadczenia uczniów.

Występ muzyczny został umożliwiony dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Stowarzyszenie "Szklany Dom".