Wycieczka zawodoznawcza

W dniu 12.05.2023 r. w ramach zajęć doradztwa zawodowego uczniowie klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Starej Słupi uczestniczyli w wycieczce do Zakładu Stolarskiego „Jodła” w miejscowości Serwis.

Uczestnicy wycieczki zawodoznawczej mieli możliwość zapoznania się z procesem technologicznym wykonywania produktu od składowanego drewna, poprzez suszenie w suszarniach  o odpowiednich warunkach, cięcia i składania poszczególnych elementów po gotowy produkt.

Uczniowie uczestniczyli w procesie produkcyjnym, przyjrzeli się warunkom pracy. Zostali poinformowani o możliwości zatrudnienia, wymaganych kwalifikacjach zawodowych, umiejętnościach  potrzebnych do wykonywania pracy na poszczególnych stanowiskach.

Zakład stolarski prowadzony przez Michała Moconia, to przykład zakładu z historią, którą przybliżyli nam panowie Michał i Marian Mocoń. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali ciekawostek dotyczących działalności zakładu.

Zakład Stolarski ,,JODŁA" Michał Mocoń z siedzibą w Serwis 19 szkoli uczniów w ramach przygotowania zawodowego młodocianych pracowników w zawodzie - stolarz.