Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole pod hasłem „Woda jest życiem”

W dniach 20 - 24 kwietnia 2023 r. w szkole odbywały się obchody Dnia Ziemi. W pierwsze dwa dni uczniowie ubierali się na żółto i zielono, a w trzeci dzień - na niebiesko. W klasach przeprowadzano pogadanki ekologiczne na tematy czystości ekosystemów wodnych i przyrody naszego otoczenia.

Dla wszystkich klas oraz oddziałów przedszkolnych przewidziane były zabawy, konkurs plastyczny, rebusy i krzyżówki dotyczące wody i jej ochrony. Dla klas VII-VIII przygotowano konkurs na najciekawszy model cząsteczki wody. Chętni uczniowie z surowców wtórnych wykonali ekologiczne stworki.

Za aktywny udział w konkursach uczniowie otrzymają nagrody i oceny z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

W ramach obchodów Dnia Ziemi, wszyscy uczniowie zostali zaangażowani w sprzątanie najbliższej okolicy pod hasłem "Czyste Góry Świętokrzyskie 2023". Podsumowanie akcji odbyło się 22 kwietnia 2023 r. w Górnie na Placu Targowym. Podczas akcji odbyło się losowaniem nagród, odbyły się również rozmowy i warsztaty o tematyce ekologicznej, a także ognisko.

Nauczycielom, wychowawcom oraz pracownikom szkoły dziękujemy za przeprowadzenie obchodów Dnia Ziemi.

Barbara Chrobot, Aneta Kluzek