AKCJA „CZYSTE GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE 2023”

„Czyste Góry Świętokrzyskie” - weź udział w akcji i oczyść nasz region ze śmieci!

Lokalna Organizacja Turystyczna Góry Świętokrzyskie zachęca wszystkich chętnych
do udziału w akcji „Czyste Góry Świętokrzyskie”. W ramach wydarzenia organizatorzy mają
w planach uprzątnięcie śmieci z okolic szlaków i atrakcji turystycznych w Górach Świętokrzyskich.
Do udziału w akcji zapraszamy dzieci i młodzież wraz z opiekunami
z okolicznych szkół oraz lokalne społeczności, którym zależy na czystości naszego regionu.

Dotychczas do akcji dołączyło 11 gmin położonych wokół Łysogór. Są to: Bieliny, Bodzentyn, Górno, Łagów, Łączna, Masłów, Nowa Słupia, Pawłów, Raków, Waśniów
i Zagnańsk. Jako partner do akcji dołączył Powiat Kielecki. Koordynatorzy akcji
w poszczególnych gminach zajmują się logistyką na swoim terenie. Jeśli jeszcze chcecie dołączyć do "zmasowanego ataku na śmieci w Górach Świętokrzyskich" - dajcie nam znać mailowo na biuro@goryswietokrzyskie.travel.

Zakończenie akcji zaplanowane jest na 22 kwietnia, na placu targowym w Górnie. Serdecznie zapraszamy na podsumowanie inicjatywy, które połączone będzie z ogniskiem i losowaniem nagród ufundowanych przez naszych sponsorów. W trakcie wydarzenia zaplanowane
są również rozmowy i warsztaty o tematyce ekologicznej.

Uczniowie, którzy z rodzicami zdecydują się wziąć w podsumowaniu Akcji w Górnie otrzymają ze szkoły specjalne żetony, dzięki , którym będą mogły wziąć udział w losowaniu nagród.

Zachęcamy