DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

W ramach obchodów Dnia Ziemi przeprowadzono  wiele działań ekologicznych.

1.Na lekcjach biologii uczniowie klas V-VII omawiali  problem  obserwowanych obecnie zmian klimatu.

Uczniowie szukali  odpowiedzi na pytania:

1. Czy to człowiek jest odpowiedzialny za zmiany klimatu?
  2. Jak przyczynia się do zmian zachodzących na naszej planecie?
  3. W jaki sposób możemy zatrzymać niekorzystne zmiany?

Obejrzano  eksperyment wyjaśniający mechanizm efektu cieplarnianego ponadto w zajęciach wykorzystano  gry – bingo, memory i tabu ,które udostępnione zostały na stronie esa.nask.pl

2.W klasach  V-VIII przeprowadzono  eliminacje   do  Konkursu Wiedzy Leśno-Ekologicznej organizowanego przez Nadleśnictwo Łagów. Najlepsze wynik  uzyskali:

Martyna Kargul-25/28 pkt -klasa VIII

Jakub Gąsior-21/28 pkt – klasa VII

Nikola Kończak 21/28 pkt i Alicja Kargul – 21/28 pkt. – klasa V

Jakub Dudzic, Julia Kozieł-15/28 pkt- klasa VI

3.Udział w konkursie „ Jestem eko- oszczędzam wodę”-zadanie konkursowe to napisanie wiersza na temat działań mających na celu oszczędzanie wody i łagodzenie zmian klimatu .Do konkursu zgłosili się : Inga Kończak, Adam Sepioło ,Martyna Kargul, Mateusz Polak, Nikola Soboń, Emanuel Bąk, Natalia Dziedzic, Sandra Krężelewska, Patrycja Nowak.

4. Na godzinach z wychowawcą przeprowadzono dyskusje na temat konieczności ochrony naszej planety oraz historii i formach obchodzenia tego święta w Polsce i na świecie w oparciu o prezentację przygotowaną przez p. B. Chrobot pt "Dzień Ziemi"

5.Społeczność uczniowska wraz z wychowawcami, nauczycielami  uczestniczyła w akcji „Sprzątamy najbliższą  okolicę.

Wszystkim zaangażowanym w obchody Dnia Ziemi serdecznie dziękujemy.