Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 „Działajmy razem!”

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Unii Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.  W tym roku DBI świętowano 8 lutego 2022 roku, ale obchody trwały przez cały luty i marzec.

W ramach działań profilaktycznych, związanych z bezpieczeństwem dzieci w Internecie w naszej szkole przeprowadzono zajęcia edukacyjne w klasach I – VIII w oparciu o scenariusze i filmy dostępne na stronie saferinetrnet.pl., nauczyciele brali udział  w szkoleniach, kursach i konferencji z okazji DBI 2022.