Wyniki X Gminnego Konkursu Języka Angielskiego

3 marca 2022 r. w szkołach podstawowych w naszej gminie odbył się X Gminny Konkurs Języka Angielskiego zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Nowej Słupi, tym razem online. Organizowany corocznie konkurs ma na celu m.in. propagowanie nauki języka angielskiego wśród młodzieży i rozwijanie kompetencji językowych uczniów zdolnych. Kolejny raz patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia pan Andrzej Gąsior.

Do konkursu zostali zaproszeni uczniowie klas siódmych i ósmych z terenu całej gminy. Do rywalizacji przystąpiło 43 uczestników – z pięciu szkół: Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi, Zespołu Szkół w Rudkach, Szkoły Podstawowej w Starej Słupi, Szkoły Podstawowej w Mirocicach oraz Szkoły Podstawowej w Jeziorku. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów z klasy VII i 11 uczniów z klasy VIII.

Test sprawdzał znajomość gramatyki i leksyki języka angielskiego, a także poziom umiejętności czytania ze zrozumieniem i reagowania językowego oraz zawierał quiz dotyczący geografii Stanów Zjednoczonych i Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii. Arkusze konkursowe dostosowano do poziomu zaawansowania uczniów.

Prace zostały sprawdzone przez Komisję składającą się z nauczycieli języka angielskiego z uczestniczących szkół. Wyłoniono zwycięzców na dwóch poziomach z klasy VII i VIII.

Jakub Gąsior z klasy VII zajął II miejsce w kategorii klas VIII. Gratulujemy i serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom reprezentującym naszą szkołę.