Wycieczka do Kielc

Uczniowie Szkoły podstawowej w Starej Słupi 15 marca 2022r. w ramach „ Szkolnej Świetlicy Stowarzyszenia Szklany Dom” uczestniczyli w wycieczce do Kielc – stolicy województwa świętokrzyskiego.

Pierwszą atrakcją turystyczną miasta było Centrum Geoedukacji na Wietrzni – placówka stanowiąca dla dzieci i młodzieżyedukację geologiczną, z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi edukacyjnych, takich jak: Stacja badawcza, Geolaboratorium oraz Kapsuła – kino 5D.Na zewnątrz udostępniony jest Geologiczny Ogród Doświadczeń - edukacyjny plac zabaw ukierunkowany na popularyzację nauk o Ziemi wśród dzieci i młodzieży, z którego oczywiście skorzystaliśmy. Wizyta w Centrum Geoedukacji była świetnym wstępem do lepszego zrozumienia geologicznego fenomenu Gór Świętokrzyskich, na czele z gołoborzami, jaskiniami czy dawnymi rafami koralowymi.

Po intensywnym zwiedzaniu wybraliśmy się na drobny posiłek aby uzupełnić energię na resztę dnia.

Energetyczne Centrum Nauki to kolejny punkt wycieczki, w którym nasi wychowankowie samodzielne eksperymentowali na Wystawie Energii - ekspozycji składającej się z 28 interaktywnych stanowisk, oraz wzięli udział w warsztatach wLaboratorium „Generator Mocy”, które jest połączeniem pracowni chemicznej, fizycznej i biologicznej, gdzie pod okiem specjalistów przeprowadzonych zostało wiele naukowych eksperymentów. Odwiedziliśmy również Energetyczny Ogród Doświadczeń, w którym znajdują się: siłownia, zjeżdżalnie wykorzystujące różnice poziomów terenu, trampolina oraz karuzela napędzana w zupełnie nietypowy sposób.

Ostatnią z atrakcji turystycznych wycieczki była dla nas bez wątpienia słynna Kadzielnia. Spacerując alejkami Kadzielni mogliśmy podziwiać malownicze widoki oraz dowiedzieliśmy się o wielu ciekawostkach związanych z tym miejscem.

Będziemy miło wspominać te miejsca.

Zachęcamy do przejrzenia naszej fotogaleriiJ