Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.

Dnia 17 grudnia 2021r. odbyła się wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Uczniowie z klas 0-VIII wraz z opiekunami panią Dorotą Mizerską, panią Sylwią Lipiec, panią Agatą Kargul i panią Sylwią Kaniewską zwiedzając to niesamowite miejsce, mogli poczuć niepowtarzalną atmosferę nadchodzących świąt.    Najpierw wysłuchali informacji pani przewodnik na temat choinek udekorowanych w różnych stylach- m.in. stylu amerykańskim, wiktoriańskim, francuskim, skandynawskim czy rodzimym, staropolskim.

Po obejrzeniu choinek, uczestnicy wycieczki długie chwile spędzili przy gablotach z artystycznymi bombkami, zaprezentowanych w tematycznych kolekcjach, gdzie mnogość kształtów i kolorów wręcz przyprawiał o zawrót głowy. Poza klasycznymi mikołajami i bałwankami na uwagę zasługiwały np. samochody, żaglówki, rybki, owady, baśniowe zwierzątka, serca i serduszka, „Rajskie ogrody” z bajecznymi kwiatowymi wzorami czy bombki ukraińskie w formie jajek.

Następnie uczniowie podziwiali proces powstawania bombek, ponieważ bombki w fabryce produkowane są nadal jak za dawnych czasów – tradycyjnymi, rękodzielniczymi metodami. Dzieci mogły nie tylko podglądać cały proces powstawania i zdobienia bombki, ale także same, podczas warsztatów, spróbować swoich sił w zdobieniu szklanych cudeniek a efekty swojej pracy  zabrać do domu. Dzięki specjalnemu klejowi i brokatowi bombkę można było podpisać własnym imieniem lub ozdobić w dowolny sposób. Warsztaty edukacyjne został sfinansowane w ramach Programu Erasmus+.

Na koniec wizyty dzieci mogły zakupić pamiątkowe bombki, które z pewnością będą przypominały im o wizycie w tym wyjątkowym, bajkowym miejscu. Wycieczka bardzo podobało się uczestnikom i  wprawiła wszystkich w wyjątkowy, świąteczny klimat.