Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Starej Słupi

W okresie od czerwca do listopada br. trwał wielki remont naszej szkoły.

W ramach termomodernizacji wymieniono instalacje elektryczneą oraz instalację centralnego ogrzewania. W kotłowni zamontowano wysokiej klasy piec na Pellet, położono płytki na ścianach  i podłodze. Wykonano osobne wejście do kotłowni, zainstalowano na dachu budynku panele PV, odmalowano pomieszczenia szkolne , wymieniono okna, drzwi zewnętrzne, ocieplono ściany zewnętrzne, wykonano elewację oraz opaskę z kostki wokół budynku. Zainstalowano oświetlenie ledowe we wszystkich pomieszczeniach i na zewnątrz budynku.

Termomodernizacja budynku przyniosła efekty na wielu płaszczyznach od ekologii, poprzez oszczędności w kosztach eksploatacyjnych, wzrostu komfortu bezpieczeństwa uczniów, rodziców oraz pracowników, aż po estetykę. Tak duża inwestycja nie była by możliwa bez dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 w ramach realizacji projektu „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej - Gmina Nowa Słupia – II etap”

Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich pracowników Urzędu Miasta i Gminy Nowa Słupia zaangażowanych w prace związane z termomodernizacją budynku szkoły na czele z Panem Burmistrzem Miasta i Gminy Nowa Słupia, członków Rady Miasta i Gminy a także do kierowników nadzoru budowlanego, pracowników firmy „Izo-Bud” Dariusz Domasko oraz wszystkich nauczyciel, pracowników obsługi i rodziców, którzy zaangażowali się w prace porządkowe po termomodernizacji.