Kwesta na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków

W dniu 31 października 2021 roku, uczniowie klas  VIII  i VII, Szkoły Podstawowej w Starej Słupi : Martyna Kargul , Inga Kończak, Adam Sepioło, Mikołaj Przemyski i Mateusz Polak, Nikola Soboń, Magdalena Dziółko, Natalia Dziedzic, wraz z nauczycielami panią Anną Majzel , panią Anną Sepioło, panią Agatą Kargul i panią Sylwią Kaniewską, włączyli się w przeprowadzenie kwesty  na cmentarzu w Nowej Słupi,  na rzecz renowacji  zabytkowych nagrobków. Organizatorem  kwesty było Towarzystwo Przyjaciół Nowej Słupi (numer kwesty: 2021/2661/0R).

W bieżącym roku zebrane środki zostaną przeznaczone na odnowienie dziewiętnastowiecznej Figury Matki Boskiej znajdującej się na cmentarzu w Nowej Słupi. Po kweście  Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Nowej Słupi złożył uczniom i nauczycielom podziękowania za zaangażowanie w akcję i wsparcie tej szlachetnej inicjatywy.