Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

29 października 2021 r. w Szkole Podstawowej w Starej Słupi odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej.

W uroczystości wzięli udział nauczyciele, pracownicy obsługi, rodzice i uczniowie kl. 0-VIII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego.

Pasowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko czuje się już pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny.

Po powitaniu przez Dyrektora Szkoły rozpoczęła się część artystyczna, na którą składały się wiersze, piosenki, zagadki. Po prezentacji nastąpił akt ślubowania i pasowania na ucznia, którego dokonał Pan Dyrektor Andrzej Lauko, symbolicznym ołówkiem.

Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy , legitymacje szkolne i upominki. Ten uroczysty dzień zakończył się pamiątkowym zdjęciem  i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.