• Odwiedziny: 892032

TURNIEJ WIEDZY EKOLOGICZNEJ - II ETAP

TURNIEJ WIEDZY EKOLOGICZNEJ

II ETAP

13 maja 2021 r. (czwartek) o godzinie 12:00 i 12:30 odbędzie się II etap konkursu wiedzy ekologicznej (konkurs odbędzie się stacjonarnie w szkole, przy zachowaniu reżimu sanitarnego).

HARMONOGRAM PRZEBIEGU KONKURSU:

I grupa uczniów:  godzina 12:00 – uczniowie klasy: IV, V, VI

II grupa uczniów: godzina 12:30 – uczniowie klasy: VII, VIII

Trzyosobowe zespoły z klas IV -VIII biorą udział w II etapie gromadząc punkty.

Konkurs składa się z czterech rund:

I runda: CZĘŚĆ TEORETYCZNA (sala nr 12): z zestawu uczniowie losują 3 pytania (odpowiada 1 osoba wybrana z grupy)

II runda: CO SYMBOLIZUJĄ PRZEDSTAWIONE ZNAKI EKOLOGICZNE -  każda drużyna losuje jeden znak ( odpowiada 1 osoba z drużyny, ale nie ta sama, która udzielała odpowiedzi w rundzie I)

III runda: ODCZYTANIE TEKSTÓW EKOLOGICZNYCH ( sala 14 ) – uczniowie wybierają jedną osobę do zaprezentowania wylosowanego tekstu. ( odpowiada 1 osoba z drużyny, ale nie ta sama, która udzielała odpowiedzi w rundzie I lub II)

IV runda: PLAKAT ZACHĘCAJĄCY DO OCHRONY PRZYRODY (świetlica szkolna) – ze względu na reżim sanitarny uniemożliwiający wykonanie pracy w grupie, w szkole, drużyny wykonują plakat  w domu.

Podsumowanie:

Maksymalna liczba punktów, jaką może zdobyć każda drużyna za wszystkie zadania:

Zadanie1- 6 pkt.

Zadanie2 - 2 pkt.

Zadanie 3- 3 pkt.

Zadanie 4- 4 pkt.

Łącznie 15 punktów

Pytania, znaki oraz teksty ekologiczne zostały umieszczone na stronie internetowej szkoły - „SCENARIUSZ TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ DLA UCZNIÓW KLAS IV – VIII, pod hasłem „Ekologicznie znaczy logicznie.”

Organizatorzy konkursu

plików Organizatorzyj przeglądarce.